آموزش افزایش فروش

آموزش افزایش فروش برای شرکت ها


4.9/5 - (16 امتیاز)

افزایش فروش در بازار ایران با کمک تکتو، تیم تکتو متشکل از یک تیم متنوع و با استعداد از نویسندگان، محققان و کارشناسان موضوعی است که با داده ها و بینش مجهز شده اند تا نکات مفیدی را برای کمک به هدایت مسیر شغلی شما ارائه دهند.

افزایش فروش در هر کسب و کاری با توجه به بازار ایران

شرکت ها برای تامین سرمایه برای رشد به افزایش فروش و کاهش هزینه ها متکی هستند. مدیران و مدیران فروش از روش های مختلفی برای افزایش درآمد فروش شرکت ها استفاده می کنند. اگر به دنبال شغلی در زمینه فروش هستید، یادگیری برخی از استراتژی‌ها برای تشویق مشتریان به خرید می‌تواند به شما در افزایش درآمد و ایجاد ارزش برای کارفرما کمک کند.

در این مقاله، ۱۳ روش برای افزایش فروش در مشاغل با هر اندازه در صنایع مختلف را به اشتراک می گذاریم.

۱۳ استراتژی برای افزایش فروش در بازار ایران

در اینجا ۱۳ روشی که یک تیم فروش می تواند فروش را افزایش دهد و درآمد را افزایش دهد آورده شده است:

۱٫ برای افزایش فروش در بازار ایران مشتریان خود را درک کنید

مهمترین دارایی یک کسب و کار مشتریان آن هستند. یادگیری چالش ها، خواسته ها، ترس ها و نگرانی های آنها می تواند به شما کمک کند محصول یا خدماتی را بفروشید که نیازهای آنها را برآورده می کند. هنگامی که به نگرانی ها و نیازهای مشتریان خود رسیدگی می کنید، وفاداری و اعتماد آنها را ایجاد می کنید زیرا به آنها خدمت خوبی کرده اید. یکی از راه‌های درک بهتر مشتریان بالقوه و فعلی ارسال نظرسنجی است که از آن‌ها می‌خواهد افکار و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. همچنین ممکن است از یک شرکت تحقیقاتی مصرف کننده برای انجام این کار استفاده کنید.

راه های جذب مشتری - تکتو
چگونه مشتری جذب کنیم

۲٫ برای افزایش فروش در بازار ایران از مدل قیف فروش استفاده کنید

بسیاری از شرکت ها از مدل قیف فروش برای ترسیم مسیر مشتری از سرنخ تا خرید استفاده می کنند. درک مراحلی که مصرف کننده هنگام خرید یک محصول یا خدمات خاص انجام می دهد، می تواند به مدیران فروش و رهبران شرکت کمک کند تا فرآیندهای فروش را ایجاد کنند که تبدیل را افزایش می دهد. این مدل همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مشتریان را بر اساس میزان علاقه و خریدهای گذشته خود تقسیم کنند، که منجر به بازاریابی و فروش موثرتر می‌شود.

برای هماهنگی جهت برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی با شماره ۰۹۱۹۰۹۸۰۱۵۲ تماس بگیرید

۳٫ برای افزایش فروش در بازار ایران تعامل آنلاین با مشتریان برقرار کنید

بسیاری از شرکت‌ها دارای حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌هایی هستند که به کارمندان اجازه می‌دهند مستقیماً با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند. برخی از مصرف کنندگان ترجیح می دهند به جای تماس تلفنی با دفتر شرکت یا نماینده فروش، در مورد شرکت ها به صورت آنلاین تحقیق کنند. کارمندان فروش می توانند با تیم بازاریابی شرکت همکاری کنند تا به نظرات سایت های بررسی شخص ثالث یا پست های رسانه های اجتماعی پاسخ دهند. آنها همچنین ممکن است یک ابزار چت را به وب سایت شرکت اضافه کنند که به آنها امکان می دهد به سرعت به سؤالات مشتری پاسخ دهند. افزایش تعامل می تواند منجر به فروش بیشتر شود.

۴٫ انواع گزینه های پرداخت را ارائه دهید
ارائه روش‌های مختلف به مشتریان که می‌توانند برای خرید خود پرداخت کنند، ممکن است مشتریان بیشتری را برای خرید از شرکت ترغیب کند. مدیران فروش ممکن است با تیم های رهبری شرکت کار کنند تا روش های پرداخت ترجیحی مخاطبان هدف خود را شناسایی کنند. آنها همچنین ممکن است یک نظرسنجی برای مشتریان فعلی ارسال کنند و از آنها بپرسند که چه نوع روش پرداختی را ترجیح می دهند. به عنوان مثال، یک بوتیک آنلاین ممکن است از مشتریان بپرسد که آیا ترجیح می دهند از کارت های اعتباری استفاده کنند یا یک برنامه پرداخت آنلاین. همچنین، ارائه پرداخت های سازگار با موبایل می تواند تعداد مشتریانی را که شرکت را انتخاب می کنند افزایش دهد.

۵٫ یک برنامه ارجاع ایجاد کنید
برای ایجاد مخاطب و تشویق وفاداری مشتری، یک تیم فروش ممکن است یک برنامه ارجاع ارائه دهد. در اینجا یک مثال است:

یک کتابفروشی آنلاین بزرگ، کد ارجاع BOOKLOVER10 را به مشتریان بازگشتی ارائه می‌کند که می‌توانند آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. وقتی آنها به اشتراک می گذارند، ۱۰ دلار اعتبار دریافت می کنند و دوستشان ۱۰٪ تخفیف خرید بعدی خود را دریافت می کند. این امر مشتری وفادار را به ادامه خرید کتاب تشویق می کند و مشتریان جدید را برای خریدهای بزرگ تر تشویق می کند.

۶٫ تخفیف ارائه دهید
شرکت‌ها معمولاً برای تشویق مشتریان به خریدهای بزرگ‌تر، تخفیف‌هایی ارائه می‌دهند. در اینجا چند نمونه از تخفیف ها و معاملات ویژه ای که ممکن است ارائه دهند آورده شده است:

دو تا به قیمت یکی
یکی بخر، یکی رایگان بگیر
یک هدیه رایگان با خرید
ارائه تخفیف‌ها و تخفیف‌های دوره‌ای نیز می‌تواند خریدهای مجدد را تشویق کند. به عنوان مثال، یک شرکت مبلمان ممکن است چندین تبلیغات سالانه برای افزایش فروش در دوره های کلیدی ارائه دهد.

آداب فروش طلا
آموزش فروشندگی طلا و جواهر

۷٫ محصولات بسته بندی
برخی از شرکت‌ها محصولاتی را می‌فروشند که برای استفاده به موارد دیگری نیاز دارند، مانند کنسول‌های بازی ویدیویی یا رایانه. آنها ممکن است این محصولات را به صورت بسته‌ای بفروشند تا ارزش خرید مشتری را بیشتر کنند. به عنوان مثال، اگر مشتری یک تلویزیون صفحه تخت گران قیمت بخرد، یک فروشگاه ممکن است یک کیت نصب دیواری را به صورت رایگان ارائه کند یا یک سیستم صوتی را با نرخ تخفیفی بفروشد.

۸٫ ساختارهای قیمت گذاری حسابرسی
بررسی ساختار قیمت گذاری فعلی شرکت می تواند به مدیران فروش کمک کند تا تصمیم بگیرند که آیا قیمت ها با نیازهای مصرف کننده مطابقت دارند یا خیر. وقتی مشتریان احساس می کنند که قیمت های یک شرکت معقول است، ممکن است احتمال بیشتری برای خرید محصولات و خدمات برای شرکت داشته باشند. شما می توانید با بررسی قیمت تاریخی آن کالا، تصحیح تورم و تحقیق در مورد قیمت محصولات رقیب در همان بازار، قیمت یک محصول را حسابرسی کنید.

برای هماهنگی جهت برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی با شماره ۰۹۱۹۰۹۸۰۱۵۲ تماس بگیرید

۹٫ محصولات و خدمات را ساده کنید
ساده‌سازی فرآیند خرید می‌تواند با آسان‌تر کردن یافتن و انتخاب محصولات یا خدمات برای مشتریان، فروش را افزایش دهد. کسب‌وکارهای بزرگ و تاسیس شده اغلب با ارائه محصولات متنوع، فروش را افزایش می‌دهند، اما شرکت‌های کوچک‌تر ممکن است از انتخاب‌های محصول کمتری بهره ببرند، زیرا می‌توانند بر بهینه‌سازی پیام‌های فروش و بازاریابی برای آن محصولات تمرکز کنند. شرکت‌هایی که محصولات متنوعی را می‌فروشند، می‌توانند تجربه مشتری را با سفارشی‌سازی وب‌سایت شرکت با استفاده از صفحات دسته‌بندی یا فیلترها ساده‌سازی کنند. این ابزارها به مشتریان این امکان را می دهد که محصولاتی را بیابند که با معیارهای خاص آنها مطابقت دارد و به آنها کمک می کند تا سریعاً انتخاب کنند.

۱۰٫ ارائه ضمانت بازگشت وجه
ارائه ضمانت بازگشت وجه می تواند اعتماد مشتری را جلب کرده و آنها را تشویق به خرید محصولات یک شرکت یا ثبت نام در خدمات اشتراک کند. مدیران فروش و رهبران شرکت می‌توانند برای ایجاد یک خط‌مشی ضمانت بازگشت وجه، که ممکن است برای برخی محصولات و خدمات اعمال شود، همکاری کنند. به عنوان مثال، شرکتی که تدریس خصوصی می فروشد ممکن است در صورتی که نمرات دانش آموز ثابت بماند یا بعد از سه ماه جلسات آموزشی هفتگی پایین بیاید، ضمانت بازگشت پول ارائه دهد.

تحقیقات بازاریابی در تهرانبرای افزایش فروش در بازار ایران
انجام تحقیقات بازاریابی

۱۱٫ برای افزایش فروش در بازار ایران روندها را رصد کنید

درک عادات خرید و روندهای صنعت می تواند به مدیران فروش و رهبران شرکت کمک کند تا برای تغییرات درآمد برنامه ریزی کنند و کارکنان را آموزش دهند تا به شرایط متغیر پاسخ دهند. به عنوان مثال، اگر صنعت تولید به دلیل نیروهای اقتصادی بیشتر از حد معمول مقاومت خریدار را تجربه کند، تیم فروش یک محصول تولید شده ممکن است تخفیف های قیمتی ارائه دهد یا اسکریپت های جدیدی را برای غلبه بر مخالفت ها ایجاد کند. شما می توانید اطلاعات بازار را از نشریات تجاری، وب سایت ها و سازمان های حرفه ای به دست آورید.

۱۲٫ ایجاد انگیزه در کارکنان
کارکنان با انگیزه که مثبت و سازنده هستند می توانند به فروش بیشتر کمک کنند. در صنایعی که همکاران فروش به طور مکرر با مشتریان ارتباط برقرار می کنند، نگرش مثبت آنها می تواند مشتری را با تصور خوبی از شرکت به جا بگذارد. اگر مدیر فروش هستید، ایجاد شور و شوق در تیم شما می تواند باعث افزایش درآمد شود. کارمندانی را که هدایت می‌کنید با تکنیک‌های مختلف مانند تمجید، محیط کاری دوستانه یا مشوق‌های مالی تشویق کنید تا کارآمدتر کار کنند.

تکتو پلاس
سایت تکتو پلاس

۱۳٫ محتوای وب ایجاد کنید
در حالی که تیم های بازاریابی معمولا بخش عمده ای از رسانه های دیجیتال یک شرکت را ایجاد می کنند، تیم های فروش نیز می توانند از محتوای وب برای تعامل با مشتریان بالقوه استفاده کنند. برای ایجاد محتوایی که با برند و سبک شرکت هماهنگ باشد، همکاری با تیم بازاریابی را در نظر بگیرید. بسته به محصولات یا خدماتی که شرکت می‌فروشد، می‌توانید پست‌های وبلاگی درباره روندهای صنعت بنویسید، وبینارهایی را میزبانی کنید که به سؤالات مصرف‌کننده پاسخ می‌دهد یا توصیه‌هایی درباره محصولات یا خدمات شرکت منتشر می‌کند.

برای هماهنگی جهت برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی با شماره ۰۹۱۹۰۹۸۰۱۵۲ تماس بگیرید

۱۴٫ بر تجزیه و تحلیل فروش نظارت کنید
ردیابی فروش برای حفظ برآورد دقیق ارقام ماهانه، هفتگی و روزانه. این اطلاعات به ویژه در صورتی ارزشمند است که کسب و کار قصد دارد به سرعت افزایش یابد تا بتواند برای افزایش تقاضا آماده شود. اگر شرکت در طول یک ماه فروش زیادی داشته باشد، ممکن است از یک برنامه تجزیه و تحلیل فروش برای پردازش اطلاعات فروش استفاده کنید. این پلتفرم‌ها می‌توانند به شما در تشخیص روندهای رفتار خرید، مانند میانگین مدت زمان هر فروش یا میانگین مقدار فروش به ازای هر مشتری، کمک کنند.

۱۵٫ در رویدادهای شبکه شرکت کنید
شبکه خود را بسازید تا برند را با مشتریان بالقوه به اشتراک بگذارید و آنها را در مورد محصول یا خدمات خود آموزش دهید. این تماس‌های حرفه‌ای می‌تواند باعث آگاهی کسب‌وکار و ارجاع مشتریان جدید شود و منجر به افزایش فروش شود. همچنین ممکن است با رهبران شرکت برای حمایت از رویدادهای محلی همکاری کنید، که می تواند کسب و کار را در جامعه عمومی کند.

منبع

آموزش توسعه کسب و کارمشاهده نوشته ها

Avatar for آموزش توسعه کسب و کار

مشاوره راه اندازی و مدیریت کسب و کار. مشاوره توسعه و رونق کسب و کار

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *