کلاس آموزش مخترع شدن

کارگاه آموزش مخترع شدن در تهران


4.8/5 - (6 امتیاز)

خلاقیت و ایده پروری نخستین گام در اختراع و مخترع شدن است.

اگر از خلق چیزهایی لذت می برید، ممکن است به فکر تبدیل شدن به یک مخترع حرفه ای بیافتید. مخترعان معمولاً محصولاتی را برای کمک به افراد و برای رفع نیاز، ارضای یک خواسته یا غلبه بر یک ترس و مانع می‌ساند و یا توسعه می دهند. این متخصصان می‌توانند در صنایع متعددی کار کنند، و این کار را به یک حرفه انعطاف‌پذیر با طیف گسترده‌ای از چشم‌اندازهای شغلی تبدیل می‌کند.

مخترع شدن
چگونه مخترع شویم. حرکت و تلاش

در این مقاله، مخترعان، ویژگی‌های معمولی آن‌ها و گام‌ها و مراحلی را که می‌توانید برای تبدیل شدن به یک مخترع بردارید، مورد بحث قرار می‌دهیم.

مخترع کیست؟

مخترع کسی است که محصولات و فرآیندهای جدید یا منحصر به فرد را توسعه می دهد. هدف اختراعات آنها اغلب بهبود زندگی مصرف کنندگان یا حل چالش های خاص است. مخترعان معمولا ایده هایی را تولید می کنند و سپس آنها را به محصولاتی تبدیل می کنند که می توانند بفروشند. این افراد می توانند به طور مستقل کار کنند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند یا در شرکت هایی که محصولات تولید می کنند شغل پیدا کنند. برخی از مخترعان ایده های خود را به شرکت هایی که محصول را تولید و می فروشند می دهند. در ازای آن، شرکت ممکن است حق امتیازی را بر اساس خرده فروشی به مخترع ارائه دهد.

برای هماهنگی جهت برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی با شماره ۰۹۱۹۰۹۸۰۱۵۲ تماس بگیرید

ویژگی های یک مخترع
مخترعان موفق اغلب دارای ویژگی های زیر هستند:

خلاقیت
مسئولیت اولیه یک مخترع توسعه ایده ها و محصولات جدید است. تفکر خلاق می تواند به آنها کمک کند تا مشکلات را شناسایی کرده و راه حل هایی برای آنها ایجاد کنند.

به عنوان مثال، یک مخترع ممکن است متوجه شود که تعدادی از بستگان بزرگترشان در باز کردن شیشه ها مشکل دارند. برای کمک به آنها برای غلبه بر این چالش، مخترع ممکن است محصولی ایجاد کند که گرفتن و چرخاندن درب شیشه را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند. پس از ایجاد یک محصول، مخترعان همچنین ممکن است از خلاقیت برای توسعه روش هایی برای بازاریابی و فروش اختراعات خود استفاده کنند.

رفع مشکلات کلینیک ها
عارضه یابی و شناسایی مشکلات کلینیک ها و بیمارستان ها

کنجکاوی
مخترعان اغلب کنجکاو هستند. آنها معمولاً روش هایی را برای حل مشکلات خاص برای کمک به رفع نیازهای مشتری تحقیق می کنند. این کنجکاوی می تواند آنها را تحت تأثیر قرار دهد تا سؤالاتی بپرسند که منجر به ایده های جدید برای محصولات شود.

کنجکاوی همچنین ممکن است مخترعان را تشویق کند تا در مورد موضوعات جدید یاد بگیرند یا مهارت هایی را کسب کنند که می تواند از توسعه محصولات جدید پشتیبانی کند. به عنوان مثال، مخترعی که نیاز به ایجاد یک نمونه اولیه دیجیتال دارد، ممکن است نحوه استفاده از نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر را بیاموزد.

 

ماندگاری
مخترعان ممکن است ایده های خود را چندین بار قبل از اینکه روانه بازار مصرف کنند، آزمایش کنند.

مخترعان در طول فرآیند اختراع، از توسعه ایده‌ها تا فروش محصولات، پایداری می‌کنند. این ویژگی می تواند به مخترعان کمک کند تا با تمرکز بر نتایج مورد نظر خود انگیزه خود را حفظ کنند. برای مثال، اگر یک مخترع در مورد محصولی که توسعه داده انتقاد سازنده دریافت کند، ممکن است آنچه را که آموخته است به کار گیرد و محصولی ایجاد کند که استانداردهای شرکت را برآورده کند.

حل مسئله
مخترعان اغلب مهارت های حل مسئله را توسعه می دهند که به آنها کمک می کند تا اختراعات خود را تجزیه و تحلیل کنند و زمینه هایی را که نیاز به بهبود دارند شناسایی کنند. به عنوان مثال، مخترع ممکن است متوجه شود که دستگاه الکترونیکی که در حال ساخت آن است، تمایل به گرم شدن بیش از حد دارد. آنها ممکن است قبل از اینکه تشخیص دهند که بهترین گزینه نصب یک فن برای خنک کردن دستگاه است، تحقیق کرده و راه حل های مختلفی را آزمایش کنند. مخترعان همچنین ممکن است از این مهارت برای غلبه بر موانع در طول فرآیندهای تولید و فروش استفاده کنند.

چگونه مخترخ شویم؟
آموزش مخترع شدن

چگونه یک مخترع شویم
اگر می خواهید یک مخترع حرفه ای شوید، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

۱٫ یک صنعت را انتخاب کنید
به عنوان یک مخترع مشتاق، ممکن است تمرکز بر توسعه محصولات در یک صنعت برای شما مفید باشد. محدود نگه داشتن تمرکز شما را قادر می سازد تا با یک صنعت خاص آشنا شوید. این می تواند به شما در درک چگونگی عملکرد توسعه محصول، تولید، بازاریابی و سایر فرآیندها در این زمینه کمک کند. این تجربه همچنین ممکن است فرصتی را برای شما فراهم کند تا با سایر متخصصان در صنعت که می توانند پشتیبانی یا راهنمایی ارائه دهند، روابط برقرار کنید.

اگر در حال حاضر ایده هایی برای محصولات دارید، صنعتی را انتخاب کنید که با آنها هماهنگ باشد. به عنوان مثال، مخترع با ایده های مربوط به تجهیزات کمپینگ ممکن است روی کار در صنعت تفریح ​​در فضای باز تمرکز کند. شما همچنین می توانید صنایع را بر اساس علایق خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر نسبت به بازی های ویدیویی علاقه دارید، ممکن است انگیزه ایجاد ایده ها و محصولات جدید در صنعت بازی را داشته باشید.

۲٫ در مورد کسب و کار اختراع بیاموزید
برای تبدیل شدن به یک مخترع موفق، ممکن است در مورد جنبه تجاری این حرفه اطلاعات بیشتری کسب کنید. علاوه بر ایجاد ایده، ممکن است لازم باشد بدانید که چگونه محصولات را توسعه و تولید کنید، محصولات را بازاریابی کنید و با مشتریان بالقوه مذاکره کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جنبه تجاری مخترع بودن، می توانید:

به دنبال مربی باشید: ایجاد روابط با مخترعان باتجربه می تواند به شما در درک نحوه ساخت و فروش موفق محصولات کمک کند. مربیان نیز ممکن است تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارند و مشاوره یا راهنمایی ارائه دهند. برای ایجاد این ارتباطات، به گروه‌ها یا سازمان‌های مخترع ملحق شوید.
برای فرصت‌ها در استارت‌آپ‌ها درخواست دهید: در صورت امکان، می‌توانید به یک شرکت استارتاپی ملحق شوید که محصولات تولید می‌کند. این شغل می تواند تجربه عملی در توسعه ایده به محصول به شما بدهد. بسته به نقش خود، ممکن است در بازاریابی و فروش نیز تجربه کسب کنید.
انجام یادگیری مستقل: سازمان های حرفه ای اغلب منابع آموزشی ارائه می دهند که می توانید برای ادامه تحصیل از آنها استفاده کنید. اگر مهارت‌های خاصی دارید که می‌خواهید ایجاد کنید، می‌توانید برنامه‌های آموزشی حضوری یا آنلاین را نیز دنبال کنید.

آموزش ایده پروری و اختراع
آموزش ایده پروری و اختراع در تهران

۳٫ ایده های خود را توسعه دهید
هدف اولیه یک مخترع، ایجاد محصولاتی برای رسیدگی به چالش ها یا خواسته های مصرف کننده است. یکی از راه های شروع توسعه یک ایده، تجزیه و تحلیل صنعت انتخابی و نیازهای مصرف کنندگان آن است. به عنوان مثال، اگر در صنعت مراقبت از حیوانات خانگی کار می‌کنید، ممکن است تشخیص دهید که مصرف‌کنندگان می‌خواهند سگ‌های خود را طبق برنامه تغذیه کنند. در نتیجه، ممکن است یک توزیع کننده غذای خودکار ایجاد کنید که صاحبان سگ را قادر می‌سازد تا زمان‌های خاص غذا را تنظیم کنند. همچنین می‌توانید با استفاده از محصولات یا خدمات موجود و شناسایی راه‌هایی برای بهبود آنها، ایده‌های خود را توسعه دهید.

برای اطمینان از منحصر به فرد بودن آنها، فهرستی از ایده های خود ایجاد کنید و در مورد بازار تحقیق کنید. همچنین می‌توانید جستجوهای آنلاین را انجام دهید تا مشخص کنید که آیا افراد درباره مشکلی که می‌خواهید حل کنید بحث می‌کنند یا خیر، که می‌تواند نیاز به محصول شما را نشان دهد. پس از تحقیق، می توانید یک ایده را از لیست خود انتخاب کنید که منحصر به فرد و مورد تقاضا باشد. سپس می توانید شروع به نوشتن جزئیات یا ترسیم طرح هایی از نحوه ظاهر و عملکرد محصول کنید.

۴٫ یک نمونه اولیه بسازید
نمونه اولیه یک مدل اولیه از اختراع شما است که می توانید برای نمایش محصول از آن استفاده کنید. هنگام فروش ایده خود به سرمایه گذاران یا شرکای بالقوه، یک نمونه اولیه به آنها کمک می کند تا نحوه عملکرد محصول شما را درک کنند. نمونه‌های اولیه همچنین به شما امکان می‌دهند ویژگی‌ها را آزمایش کنید تا بتوانید تشخیص دهید که آیا برای ایجاد بهبود لازم است یا خیر.

هنگام طراحی نمونه اولیه خود، می توانید جزئیاتی مانند موادی را که قصد استفاده از آن را دارید، درج کنید. این جزئیات می تواند در طول فرآیند توسعه محصول به شما کمک کند. بسته به ایده خود، ممکن است یک نمونه اولیه با استفاده از مواد ساده مانند چوب یا پلاستیک ایجاد کنید. همچنین می توانید از نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر و چاپگر سه بعدی برای ایجاد یک نمونه اولیه استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید طرح خود را برای یک توسعه دهنده نمونه اولیه حرفه ای ارسال کنید. ارائه جزئیات و دستورالعمل های خاص می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که یک توسعه دهنده نمونه اولیه را همانطور که شما تصور می کنید می سازد.

برای هماهنگی جهت برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی با شماره ۰۹۱۹۰۹۸۰۱۵۲ تماس بگیرید

۵٫ ثبت اختراع
ثبت اختراع از مالکیت معنوی شما حمایت قانونی می کند و از ساخت، استفاده یا فروش اختراعات شما توسط دیگران برای مدت معینی جلوگیری می کند. شما می توانید از طریق اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده برای ثبت اختراع اقدام کنید. این آژانس منابع متعددی را ارائه می دهد که شما را در فرآیند ثبت اختراع راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که رویه های آن را به طور دقیق دنبال می کنید. همچنین می توانید با یک وکیل ثبت اختراع همکاری کنید که می تواند به شما مشاوره دهد و هرگونه مدارک لازم را ثبت کند. در نظر داشته باشید که درخواست خود را در اسرع وقت ارسال کنید، زیرا تاییدیه ثبت اختراع ممکن است چندین سال طول بکشد.

هنگام برنامه ریزی برای ثبت یک درخواست ثبت اختراع، می توانید در مورد پتنت های موجود تحقیق کنید تا مطمئن شوید ایده شما منحصر به فرد است. یک وکیل ثبت اختراع نیز می تواند در این مرحله به شما کمک کند. اگر پتنت های مشابهی پیدا کردید، می توانید قبل از درخواست، تغییراتی در اختراع خود ایجاد کنید.

آموزش اختراع کردن
چگونه مخترع شویم؟

۶٫ اختراع خود را بسازید و بفروشید
مخترعان معمولاً از اختراعات خود با فروش محصولات یا فروش ایده کسب درآمد می کنند. اگر محصولات خود را می سازید و می فروشید، می توانید بر فرآیندهای تولید، توزیع و بازاریابی نظارت کنید. این می تواند شبیه راه اندازی یک کسب و کار باشد. شما می توانید روابط و ارتباطاتی را در صنعت خود ایجاد کنید تا راهنمایی و پشتیبانی برای کمک به مدیریت کسب و کار فروش اختراع خود پیدا کنید.

از طرف دیگر، می توانید مجوز ایده را به یک شرکت بدهید و به آن حق تولید اختراع خود را بدهید. اگر مجوز محصول خود را صادر کنید، ممکن است بر اساس خرده فروشی آن، حق امتیاز دریافت کنید. صدور مجوز اغلب به زمان و هزینه های اولیه کمتری برای مخترعان نیاز دارد، که می تواند به شما امکان دهد زمان بیشتری را صرف اختراع و تولید ایده های جدید محصول کنید. هنگام تصمیم گیری بین صدور مجوز و فروش محصول، می توانید هزینه و تلاش مربوط به هر گزینه را در نظر بگیرید تا تعیین کنید که چه چیزی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

آموزش مصاحبه گری
آموزش اصول مصاحبه گری

۷٫ به تولید ایده های جدید ادامه دهید
در حالی که برخی از مخترعان حرفه ای فقط یک محصول تولید می کنند، بسیاری از مخترعان محصولات متنوعی تولید می کنند. ممکن است به فکر اختراع محصولی باشید که مکمل محصول موجود باشد یا چیزی جدید در صنعت خود توسعه دهید. همچنین می‌توانید پیشرفت‌های بالقوه محصولات خود را شناسایی کنید و نسخه‌های به‌روزرسانی شده‌ای را منتشر کنید که به شما در حفظ پشتیبانی مشتری و رفع نیازهای جدید کمک می‌کند.

هنگامی که یک محصول موفق را راه اندازی می کنید، می تواند به پیشرفت شغل اختراع شما نیز کمک کند. مصرف کنندگانی که از یکی از محصولات شما راضی هستند ممکن است علاقه مند به خرید محصولات مشابه باشند. ارائه محصولات ثابت و با کیفیت می تواند به شرکت شما کمک کند تا شهرت معتبری پیدا کند. این شهرت می تواند به شما کمک کند مخاطبان خود را گسترش دهید و فروش بیشتری داشته باشید.

چگونه مخترع شویم در تهران

آموزش توسعه کسب و کارمشاهده نوشته ها

Avatar for آموزش توسعه کسب و کار

مشاوره راه اندازی و مدیریت کسب و کار. مشاوره توسعه و رونق کسب و کار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *